Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Komunikaty

Nauczanie zdalne

Drodzy Rodzice,

Znajdujemy się w sytuacji nietypowej dla nas wszystkich. Musimy zastosować optymalne środki ostrożności, byśmy wszyscy zdrowi wrócili do normalnego życia. W okresie od dnia 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 roku zadania jednostek systemu oświaty, o których mowa w § 2 ust.1, rozporządzenia Ministra edukacji Narodowej, z dnia 20 marca 2020 r. są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Poniżej, zgodnie z rekomendacją MEN, umieszczamy informacje, jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza przedszkolem.
• Nauka to nie tylko obowiązek, to także przyjemność. Dzieci lubią poznawać nowe rzeczy, odnosić sukcesy Spróbujcie zachęcić swoje dziecko, by codziennie poświęcało czas na naukę – tak jakby było w przedszkolu /wykorzystujcie przesyłane materiały/

• Zamieńcie naukę w zabawę, by zachęcić dziecko do działania. Nauka pozbawiona cech zabawy, szybko może stać się przykrym obowiązkiem. / eksperymentujcie, twórzcie /
• Rodzicu, porozmawiaj z dzieckiem o celowości ,,nauki zdalnej”.
Rodzicu – prosimy Cię o pomoc. Ty jesteś teraz najbliżej swojego dziecka. Bądź też wsparciem dla swojej pociechy. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się do nauczyciela z danym problemem. Zrobimy wszystko, by go rozwiązać.
Nikt z nas tak naprawdę nie wie ile czasu przyjdzie nam pracować
w zmienionych warunkach, dlatego prosimy Państwa o cierpliwość, wyrozumiałość
i wzajemną życzliwość. Jesteśmy Państwu wdzięczni za wysiłek, który już włożyliście w pracę w tych trudnych warunkach i za ten, który przyjdzie nam wspólnie wnieść w najbliższych dniach, tygodniach. Aby wspomóc Państwu i uczynić opiekę nad dziećmi bardziej efektywną przedstawiamy zestaw źródeł,
z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność.
Linki do materiałów:
https://szaloneliczby.pl/przedszkole/
https://www.miniminiplus.pl/gry/kategoria/cyferki-i-liczenie
https://ciufcia.pl/
http://matzoo.pl/zerowka
http://esero.kopernik.org.pl/materialy-edukacyjne/filmy-edukacyjne/
http://pisupisu.pl
DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU
W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek, aż do czasu, gdy przedszkola wznowią funkcjonowanie, na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty. Przypominamy, że trwa również konkurs, do udziału w którym serdecznie zachęcamy.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
W ramach akcji Dzieci uczą rodziców w domu przesyłamy przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U


Życzymy dużo zdrówka !
Dyrektor, Grono Pedagogiczne
Gminnego Przedszkola Publicznego
w Rudzie Wielkiej
Komunikat 2020-03-24, 12:18 | autor: Przedszkole Ruda Wielka
Przedszkolowo.pl logo